K2 Listing

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: بقعه متبرکه حضرت فاطمه اخری سلام الله علیها در رشت روز به روز بیشتر مظلوم واقع می شود.

واگویه،  محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با اشاره به اينكه دخل و خرج این بقعه مطهره همخوانی ندارند، اظهار کرد: بنده سالهاست که در آن محله ساکن هستم و متاسفانه این بقعه متبرکه روز به روز در غربت بیشتری قرار می گيرد.

وی بیان اینکه نگاه حمایتی دولتی تا پیش از این نسبت به این بقعه مبارکه دیده نشد گفت: متاسفانه تا پیش از این نگاه حمایتی دولتی نیز نسبت به این بقعه وجود نداشت و تامین برخی از هزینه های مربوطه نیز نیازمند همراهی بیشتر مسوولان و خيرين است و باید در این باره با جدیت ورود کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در گذشته کارگروهي پیرامون رسیدگی به وضعیت بقعه خواهر امام (س) تشکیل شده بود، تصریح کرد: در آن کارگروه افرادی از جمله استاندار و معاونين ايشون، شهردار و دو تن از اعضاي شورا و تعدادي از مديران ذيوبط استاني حضور داشتند و طرح های خوبی نیز در آن مطرح و امورات اجرایی بصورت هفتگي و منظم پيگيري می شد.

کارگرنیا با بیان اینکه بسیاری از مغازه ها توسط شهرداری رشت در این مسیر توسط شهرداری رشت تملک شده اند بیان کرد: قرار بود، مغازهاي دور حرم كه در مالكيت اوقاف مي باشد، در اختيار شهرداري و به صاحبان سرقفلي نيز مغازه هاي جايگزين از سوي شهرداري داده شود.كه متاسفانه به جهت عدم همكاري و همچنين جلوگيري از ادامه كار شهرداري در احداث یک سرویس بهداشتی زیر زمینی در محوطه حرم و در دوران فعالیت شورای چهارم، به جهت ميراثي بودن، منجر به قطع كار و در نهايت تعطيل شدن روند توسعه حرم شد.

وی با تاکید به ادامه این روند فاصله مردم و بقعه متبرکه را بیشتر می کند افزود: شهر رشت بعنوان يك قطب گردشگري در كشور و در جهان بعنوان شهر خلاق خوراك ثبت شده است و پتانسيلهاي لازم را دارد و با توجه به وجود بقعه متركه خانم فاطمه اخري بايد شهر را به قطب گردشگري مذهبي تبديل كنيم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از بروز هر گونه حوادث در فصل پاییز از جمله سقوط درختان و شاخ و برگ آنان ، توسط شهرداری رشت اجرایی شود.

واگویه،  محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه چند روز دیگر فصل پائیز آغاز می شود اظهار کرد: در فصل پاییز شاهد بارش باران های شدید و وزش باد هستیم و از این رو باید با برنامه ریزی های صحیح از بروز هر گونه مشکل از جمله سقوط درختان و شاخ و برگ آنان که متعاقب آن برای شهروندان مشکلاتی ایجاد می شود جلوگیری کرد.

وی با تاکید به اینکه شهرداری های مناطق و سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری رشت نسبت به هرس درختان و شاخ و برگهای آنان اقدام کنند افزود: در سال های گذشته خبرهایی مبنی بر سقوط درختان در برخی از معابر و غیره شنیده می شد و انتظار می رود به منظور جلوگیری از تکرار چنین وقایعی ، شهرداری رشت وارد عمل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به پروژه جمع آوری روان آب های سطحی در رشت اشاره کرد و گفت: در بارندگی اخیر ۱۹ نقطه از رشت از جمله میدان شهید قلیپور دچار آبگرفتگی شد و با توجه به شروع فصل بارندگی ، انتظار می رود شهرداری رشت با رفع مشکل نقاط آبگیر در این شهر ، از این بابت نیز خاطر شهروندان را آسوده نماید.

کارگرنیا با بیان اینکه شورا و شهرداری رشت تمام تلاش خود را به منظور رفاه و آسایش شهروندان در حوزه مدیریت شهری به کار گرفته اند تصریح کرد: کاستی های فراوانی در رشت وجود دارد اما شورای شِشم و شهرداری رشت عزم خود را به منظور برطرف کردن مشکلات و رفع کاستی ها به کار گرفته اند و در این مسیر نیازمند همراهی شهروندان نیز هستیم.

واگویه، رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تحمیل قرار دادهای سفید امضا توسط برخی از شرکت های پیمانکاری به کارگران ، مصداق واقعی ظلم است و باید به شدت با چنین رفتارهای ظالمانه ای برخورد شود.

محمد حسین واثق کارگرنیا در جمع اعضای تشکیلات خانه کارگر استان با اشاره به اینکه دین مبین اسلام برای مقام کارگر ارزش فراوانی قائل شده است افزود: پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) به دستان کارگر بوسه زده است و این مهم نشانه جایگاه رفیع کارگر است.

وی با بیان اینکه چرخه تولید ایران اسلامی مرهون تلاش شبانه روزی کارگران غیور و زحمتکش است افزود: با تلاش شبانه روزی کارگران ، چرخه تولید کشور در بخش های مختلف در حال حرکت است و نباید در پرداخت حقوق و مزایای آنان که به حقیقت سربازان خط مقدم کشور در این حوزه محسوب می شوند تعللی صورت بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به ضرورت ساماندهی کارگران روز مزد اشاره کرد و گفت: اکثریت این افراد تحت پوشش حمایت هیچ بیمه ای قرار ندارند و معیشت خود و خانواده هایشان را به سختی تامین می کنند.

کارگرنیا با تاکید به اینکه تشکیلات خانه کارگر می تواند در ساماندهی این دسته از افراد نقش موثری داشته باشد بیان کرد: جامعه کارگری نیازمند نگاه حمایتی بیشتری است و امیدوارم در دولت جدید با تدابیر اندیشیده شده، شرایط اشتغال و رونق اقتصادی برای همگان بالاخص قشر خدوم کارگر بیش از پیش مهیا شود.

وی با تاکید بر اینکه تامین معیشت و رفاه حق جامعه کارگری است افزود: متاسفانه در برخی از مواقع شاهد تحمیل قرار دادهای سفید امضا توسط برخی از شرکت های پیمانکاری به کارگران هستیم و این عمل مصداق واقعی ظلم است و انتظار می رود با برنامه ریزی های اصولی از تکرار چنین رفتارهای ظالمانه ای جلوگیری شود .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نقش تشکیلات خانه کارگر در دفاع از حقوق این قشر گفت: حمایت از جامعه کارگری و رفع مشکلات آنان نیازمند حمایت تمامی مسوولین بالاخص نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همراهی بیشتر با تشکیلات خانه کارگر به عنوان اصلی ترین مدافع حقوق قشر کارگر امکانپذیر است و شورا و شهرداری رشت نیز به نوبه خود آماده هر گونه همکاری در راستای کاهش مشکلات این قشر زحمتکش جامعه ، با تشکیلات خانه کارگر است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت از نگاه تک بُعدی به مباحث فرهنگی پرهیز کند.

واگویه،  محمد حسین واثق کارگرنیا در نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به این که حوزه مرتبط به امور فرهنگی همانند یک دریا وسیع است اظهار کرد: استان گیلان و شهر رشت دارای فرهنگی اصیل و تمدنی غنی است و این نگاه از سوی سایر فرهنگها و اقوام نیز همیشه به این شهر و استان وجود داشته است اما این مزیت ها در بخش هايي مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه داشته های فرهنگی ما در برخی از موارد نیازمند صیقل هستند افزود: برای نمایان شدن گوهر وجودی این داشته های فرهنگی باید اقداماتی انجام شود.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تاکید بر اینکه مردمان فرهیخته گیلان و رشت نیازی به فرهنگ سازی ندارند تصریح کرد: فرهنگ سازی برای جاهایی است که فاقد اصالت و تمدن هستند و واقعیت این است که نهال فرهنگ در این مرز و بوم، قرنها پیش کاشته شده و به درختی تنومند تبدیل شده و نیازمند آبیاری و حراست صحیح است.

کارگرنیا با انتقاد از برخی رویه ها در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت طی سالهای اخیر گفت: اینکه هر بار با عزل و نصب مدیران سیاستهای سازمان نیز به یکباره دگرگون می شود پذیرفتنی نیست و نباید مدیران فقط رویکردهای مورد پسند خودشان را در مباحث فرهنگی برجسته کنند. باید به تمام حوزه ها از جمله فرهنگی، هنری ، مذهبی، اجتماعی، ورزشي و ... نگاه حمایتی یکسانی معطوف شود .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه نگاه مدیر یک سازمانی که متولی فرهنگ است باید جامع نگرانه باشد افزود: یک مدیر فرهنگی باید از نگاه تک بعدی پرهیز کند و انتظار داریم شهردار رشت به این مباحث توجه داشته باشد و در موضوع انتخاب مدیران فرهنگی از اعضای شورا بخصوص کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نیز مشورت بگیرد تا خدای ناکرده شاهد پراکندگی ها و موازی کاری در مباحث فرهنگی که بعضا نتایج مورد پسند را نیز به همراه ندارد، نباشیم.

واگویه،  محمد حسن عاقل منش عضو پنجمین دوره شورای اسلامی رشت با حضور در فرمانداری شهرستان رشت برای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی رشت ثبت نام کرد.
عاقل منش سابقه سه دوره حضور در شورای اسلامی رشت(بیش از ۱۳ سال) را در کارنامه کاری خود دارد که از حیث کسب رای اعتماد مردمی رکورد دار است.
وی سابقه چهار سال ریاست شورا و بیش از شش سال ریاست کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی را در سابقه خود دارد.

 

واگویه،  بانام و یاد خدا و با تبریک مبعث رسول مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) و با استعانت از خداوند متعال و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و مدافع حرم ، بالاخص شهدای گمنام ایران اسلامی ، بیعتی مجدد با شهدا می بندیم و اعلام می کنیم اگر خداوند توفیق بدهد تا یک بار دیگر خدمتگزار مردم فهیم و فرهیخته کلان شهر رشت باشیم با استعانت از درگاه باریتعالی راه شهدای عزیزمان را ادامه خواهیم داد و امیدواریم شهدا کمک کنند تا امانت دار خوبی برای این مردم بزرگ باشیم.

یقینا مشکلات عدیده ای در شهر رشت وجود دارد که با همراهی دوستان و تمامی دغدغه مندان که به نحوی از وضعیت کنونی رشت آسیب دیده اند ان شاا برطرف خواهد شد و تمام تلاشمان را به کار می بندیم تا یک بار دیگر شهر رشت در مسیر توسعه قرار گرفته و به جایگاه واقعی اش که همان شهر اولین ها در بهترین ها است دست پیدا کند.

ارادتمند و ملتمس دعای خیر یکایک بزرگواران

محمد حسین واثق کارگرنیا

واگویه، به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت کلاس های آموزشی دوره ای رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری با هدف ارتقا فرهنگ شهروندی، از سوی این سازمان و با مشارکت دادگستری استان گیلان برگزار شد .

این همایش با حضور رانندگان ناوگان حمل و نقل درون شهری، در سالن همایش های سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری رشت بر پا گردید.

محمد محبتی ریاست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت ضمن تاکید بر تداوم بر پایی این کلاس ها در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی و خصوصا ترافیکی گفت: نظر به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در حوزه حمل و نقل درون شهری،برپایی کلاس های جامع آموزشی برای رانندگان از الویت های کاری این سازمان می باشد.

وی اظهار کرد: برپایی دوره های آموزشی با محوریت موضوعاتی همچون رفتارشناسی، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، مباحث کمیته انضباطی، روانشناسی، مهارت های پیشگیری از کنترل خشم و استرس و اخلاق اجتماعی و ... به ارتقا کیفیت زندگی شهری و شهروندان کمک بسزایی خواهد نمود.

محمد محبتی افزود: با توجه و الزام به رعایت مصوبات ستاد کرونای کشور در خصوص پذیرش مسافر و گردشگر در شهرهای گردشگرپذیر در آستانه سال نو، یکی از اهداف راهبردی برگزاری کلاس های مذکور، افزایش آمادگی رانندگان برای استقبال از حضور مسافران و گردشگران احتمالی با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورات ابلاغی این ستاد، در شهر رشت می باشد.

در خاتمه نیز خاطر نشان کرد که به جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا از تمامی هموطنان خواهشمندم که از سفرهای غیر ضروری خودداری نمایند تا در پناه خداوند متعال با تلاش و همکاری یکدیگر این بیماری را در کشور ریشه کن نماییم.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، صبح امروز سید محمد احمدی شهردار رشت با همراهی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رییس سازمان امور مالیاتی کشور دیدار و گفتگو کرد.

 

واگویه،  شهردار رشت در این دیدار به بدهی مالیاتی سنواتی شهرداری رشت که مشکلات زیادی را برای شهرداری ایجاد کرده، اشاره کرد و گفت: در گذشته سازمان امور مالیاتی برای سازمانهای تابعه شهرداری رشت که انجام بخشی از وظایف شهرداری را بر عهده داشته اند، مبالغی را به صورت علی الراس به عنوان مالیات لحاظ نموده و اکنون بدهی مالیاتی سنواتی شهرداری بر اثر انباشت این مبالغ و سود حاصل از آنها تبدیل به یک رقم قابل توجهی شده و مشکلات بسیار جدی برای شهرداری ایجاد کرده است درحالی که شهرداری نسبت به این موضوع معترض است.

 

سید محمد احمدی برداشت مبالغ از سوی اداره کل امور مالیاتی استان را مغایر مقررات جاری کشور عنوان کرد و افزود: متاسفانه وجوه قبل از نشستن به حسابهای درآمدی شهرداری، توسط اداره کل امور مالیاتی استان برداشت می شود.

 

سید محمد احمدی به پیگیری های استانی برای حل مشکل بدهی سنواتی مالیاتی شهرداری اشاره کرد و گفت: در سالهای گذشته نیز پیگیری هایی در خصوص حل مشکلات مربوط به بدهی مالیاتی سنواتی شهرداری رشت در استان انجام شد که متاسفانه به جایی نرسید.

 

وی با ابراز امیدواری برای حل مشکل مالیاتی شهرداری، بیان داشت: امیدواریم سازمان امور مالیاتی همکاری لازم را با شهرداری رشت داشته باشد؛ می توان گفت در صورت حل این مساله، یکی از مهمترین مشکلات فی مابین شهرداری رشت و سازمان امور مالیاتی مرتفع خواهد شد.

 

امید‌علی پارسا رئیس امور مالیاتی کشور نیز در این دیدار به نقش شهرداری ها در توسعه شهرها اشاره کرد و گفت: شهرداری ها، مدیریت شهرها را با تمام مشکلات موجود بر عهده دارند و باید با توجه به مشکلات از تمام توان برای کمک به شهرداری ها و اداره و توسعه شهرها استفاده کنیم.

 

وی ضمن تمجید از پیگیری های شهردار رشت برای رفع مشکلات شهرداری گفت: تلاش می کنیم نهایت همکاری و تعامل را با شهرداری رشت داشته باشیم تا خللی در خدمات این سازمان به مردم ایجاد نشود.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، این دیدار منتج به دستور ویژه رییس سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر اعزام تیم کارشناسی برای رسیدگی به اعتراض شهرداری رشت شد.

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان